Santini

Pomáhame každému milovníkovi cyklistiky aj triatlonu zažívať jedinečné pohodlie a ničím nerušené sústredenie za využitia najvýkonnejších technológií.

Všetko, čo robíme, robíme pre vás. Všetko, čo robíme, je zamerané na jednotlivcov. Všetko, čo robíme, je zamerané na osobnosť.

Vyrobené v Taliansku

Roku 1965 prevzal Pietro Santini od svojich sestier továreň na pletené oblečenie a založil spoločnosť Santini. Spočiatku sa sústredil na remeselnú výrobu pletených odevov pre iné spoločnosti. Avšak hlboká vášeň pre cyklistiku a pretekanie doviedla Pietra k rozhodnutiu navrhovať a vyrábať v Taliansku vlastné cyklistické odevy.

Vyrobené s vášňou

Každá časť odevu, ktorú vyrobíme, je vyvinutá od nuly naším tímom oddaných návrhárov. V každom z nich je hlboko zakorenená vášeň pre cyklistiku, triatlon aj beh. Všetky aspekty nového designu sú kľúčové. Zásadne preto investujeme do výskumu a vývoja materiálov. Vďaka tomu dokážeme zaistiť, aby každý model z našej kolekcie vyhovoval konkrétnemu užívateľovi a jeho štýlu jazdy. Bez rozdielu ale všetky designujeme tak, aby poskytovali maximálny výkon. Taký, aký vyžadujú majstri sveta. Tento postup zaisťuje, že vyrábame výhradne produkty najvyššej kvality, inovatívne, rýchlo a efektívne. Doma v Taliansku.

Naša voľba je jasná. Vyrobené v Taliansku. Vyrobené s vášňou. Sme si istí, že sme zvolili správne.

Každý odev Santini definujú štyri vlastnosti

 • Perfektne padne „Perfektné cyklistické oblečenie by malo pasovať tak dobre, že si ho ani nevšimnete."
  Monica Santini, Santini CEO
 • Je výkonný Sme technologickí priekopníci a profesionálni dodávatelia. Našim cieľom je zabezpečiť, aby každý odev Santini poskytol v sedle maximálny výkon.
 • Je komfortný Vybrané materiály a strategicky umiestnené švy. Každý odev Santini
  je navrhnutý tak, aby poskytoval dokonalé pohodlie počas jazdy.
 • Je odolný Cyklistické oblečenie Santini je vyrobené v Taliansku vysoko kvalifikovanými pracovníkmi
  z materiálov najvyššej akosti.
  Vďaka tomu Santini
  vydrží po celý život.

Santini
Historické míľniky

Naša história je plná prvenstva. Tieto významné míľniky posilňujú oddanosť nášmu poslaniu a neustále nás motivujú k ďalšiemu vytváraniu toho najlepšieho cyklistického oblečenia. Ručne. Doma. V Taliansku.

1965 – Osudové rozhodnutie špecializovať sa na produkciu cyklistického oblečenia

1976 – Zavedenie tkaniny Lycra pri výrobe šortiek namiesto pôvodnej čiernej vlny

1976 – Zavedenie syntetickej antibakteriálnej vložky

1977 – Predstavenie „hodvábnych“ polyamidových tkanín na zvýšenie aerodynamiky dresov

1979 – Začatie výroby farbených šortiek z tkaniny Lycra

1982 – Predstavenie vetruodolnej nylonovej tkaniny určenej na povrch vlnených dresov

1984 – Vynájdenie sublimačnej tlače

1988 – Santini sa stali dodávateľom dresov oficiálneho UCI svetového šampióna a lídra Svetového pohára

1988 – Vysoko priedušná a vetruvzdorná technológia Windstopper prvýkrát implementovaná do cyklistického oblečenia

1993 – Začína dlhodobá spolupráca Santini, Giro d’Italia a Magli Rosa

1999 – Zavedená digitálna tlač

1999/2000 – Santini zahajuje dlhodobú spoluprácu s austrálskym cyklistickým národným tímom. Vyvíja kombinézu, ktorá mnohonásobne zvíťazí na majstrovstvách sveta a získa aj zlatú Olympijskú medailu

2003 – Predstavenie inovatívnej silikónovej vložky Twist Gel

2004 – Santini predstavuje karbónovú tkaninu a gélové fluidné tepelne zvárané vložky do šortiek

2008 – Predstavenie vetruvzdornej, vodeodolnej a priedušnej tkaniny Epic využívajúcej nanotechnológiu

2010 – Santini navrhuje prvý dres šetrný k prírode, vyrobený z recyklovaného polyesteru

2011 – Predstavenie modelového radu Acquazero. Exkluzívne produkty s úpravou Acquazero od Sitip, vďaka ktorej sú tieto odevy odolné voči vode a škvrnám a to bez obmedzenia pohodlnosti, elasticity či mäkkosti tkaniny.

2011 – Uvedenie NAT – vyspelej vložky Twist Gél s jadrom Thermoshock. Exkluzívny materiál s neuveriteľnými vlastnosťami. Tlmí nárazy, dodáva chladivý efekt a posilňuje krvný obeh samomasážnymi embosovanými mikrocylindrami

2012 – Santini predstavuje nový „strategický“ strih. Vôbec prvýkrát vyrába dres navrhnutý špeciálne pre „skrčenú“ pozíciu pri jazde na bicykli

2013 – Santini uvádza na trh MIG3 – najľahšiu vložku všetkých čias s gélovým jadrom tlmiacim nárazy

2014 – Predstavenie interaktívnej sady – Najaerodynamickejšia kombinácia dresu a šortiek. Aero strih priľnavého dresu s neprekonateľným komfortom

2015 – Predstavenie inovatívnej vložky C3 vyrobenej technológiou Carving, ktorá nastavila úplne nové štandardy pre pohodlie a výkon

2015 – V inovatívnej kombinéze River vyhral Peter Sagan prvý zo svojich troch majstrovstiev sveta v Richmonde.

2016 – Maglia Rosa je vyrobená z revolučnej tkaniny Bodyfit. Je navrhnutá tak, aby perfektne pasovala.

2017 – Predstavenie modelového radu Redux s bezprecedentnou dynamikou. Dres, šortky aj kombinéza pre cestičky a triatlon. S krátkymi rukávmi alebo úplne bez nich. Dôraz na maximálny aerodynamický efekt.

2017 – Santini nadväzuje partnerstvo s La Vuelta

2017 – Začína spolupráca s tímom Trek Segafredo

2018 – Nadviazanie partnerstva s Deutschland Tour

2018 – Santini nadväzuje partnerstvo s Tour de Suisse

2018 – Začína sa spolupráca s taliansko-japonským tímom Nippo Vini Fanti Europa Ovini

2018 – Predstavenie šortiek IMPACT s vložkami proti oderu. Vyrábané sú z vlákien Dyneema od Sitip. Používa ich tím Trek-Segafredo na Tour de France

2018 – Majsterka sveta Lizzie Deignan nadväzuje spoluprácu so Santini. Spolu vytvára dámsky modelový rad Lizzie x Santini

2022 – Santini je oficiálnym partnerom Tour de France

Partneri

Kráľ Grand Tour – Tour de France. Jedna z najvýznamnejších športových udalostí na svete. Od roku 2022 dodávame súťaži nielen dresy lídrov, ale predovšetkým žltý dres – najprestížnejší cyklistický dres vôbec. Partnerstvo zahŕňa aj súťaže Tour de France Famme avec Zwift, amatérsku L’Étape du Tour a potvrdzuje pokračovanie spolupráce s A.S.O., ktorá začala sponzorovaním súťaží La Vuelta a Deutschland Tour.

Najžiadanejší cyklistický trikot – Dúhový dres UCI majstra sveta vyrobený u nás v Taliansku. Zelená, žltá, čierna, červená a modrá – dres s rovnakými farbami, ako vejú na olympijskej vlajke smie obliecť len ten najlepší jazdec. Skutočne špeciálna spolupráca medzi nami a Unione Cycliste Internationale sa začala roku 1988 – v rovnakom roku, kedy sa Maurizio Fondriest stal majstrom sveta. Spolupráca, ktorá sa nepopierateľne zapísala do histórie cyklistiky.

Ironman ponúka portfólio najnáročnejších globálnych súťaží zahŕňajúcich triatlon IRONMAN® Triathlon Series, IRONMAN® 70.3® Triathlon Series, 5150™ Triathlon Series, Rock ‚n‘ Roll Marathon Series®, Iron Girl®, IRONKIDS®, preteky International Triathlon Union World Triathlon Series, súťaže v cestnej cyklistike vrátane UCI Velothon® Series, MTB preteky – okrem iného Absa Cape Epic®, maratóny vrátane Standard Chartered Singapore Marathon, trailové behy ako sú Ultra-Trail Australia™ a ďalšie multišportové akcie. IRONMAN® ponúka každoročne viac ako miliónu účastníkov rozsiahlu ponuku vytrvalostných športov. Ikonická séria IRONMAN® Series je najväčšou športovou základňou na svete – začal ako jediné preteky a stal sa celosvetovou senzáciou s viac ako 230 akciami v 53 krajinách.

Preteky, ktorých dôležitosť v programe World Tour neustále stúpa. Rýchlo sa stávajú najnapínavejšou cyklistickou udalosťou ako pre pohľad, ktorý ponúkajú, tak pre skvelých jazdcov, ktorí sa ich zúčastňujú. Od roku 2017 dodávame pre súťaž La Vuelta dresy. Vyrábame štyri vedúce trikoty a kompletný rad odevov venovanú španielskej Grand Tour.

Naše dlhoročné partnerstvo s Tour down under začalo v roku 2006. Sme hrdí na to, že dodávame oficiálne dresy lídrov, rovnako ako oficiálne odevy k tomuto každoročnému otvoreniu sezóny.

Návrat ku koreňom. L’Eroica sa zrodila ako oslava cestnej cyklistiky, jej histórie a pôvodných hodnôt tohto športu. „Chceme, aby ľudia znovu objavili krásu únavy a vzrušenia z dobývania.“ To sú slová Gianacarla Brocciho, zakladateľa týchto unikátnych akcií. S našou bohatou históriou a know-how sme prirodzeným partnerom pretekov Eroica. Naša spolupráca rozkvitala od samotného vzniku súťaže v roku 2015. Eroica teraz organizuje desať podujatí v ôsmich rôznych krajinách.

Od svojho vzniku v roku 1933 je Tour de Suisse dejiskom nespočetných príbehov. Vášeň, nádej, sklamanie, hrdosť a radosť – to všetko hralo a hrá rolu v hradinských príbehoch vyrytých na cestách tejto trasy.

 

Deutschland tour je po desaťročnej pauze späť. A rovno ako súčasť nového veľkého projektu – Cycling Festival Deutschland. Prepája nemecké mestá aj regióny a plánuje rozsiahlu expanziu.

Každoročne prilákajú preteky Granfondo Stelvio Santini do údolia Valtellina cez 3 500 vášnivých cyklistov. Nie je dobré si túto udalosť nechať ujsť. Pretekári tu zdolávajú impozantné alpské priesmyky Mortirolo a Stelvio. Idú teda po rovnakej trase, ktorú v minulosti zdolávali tí najlepší jazdci histórie. Partnerom akcie sme už viac ako osem rokov.

FITri je podporná športová organizácia, ktorej hlavným cieľom je podporovať a propagovať triatlon. V Taliansku koordinuje ako amatérske, tak profesionálne aktivity tohto krásneho športu. Od roku 2022 spoločne pracujeme na podpore národného tímu na olympijských hrách v Paríži, ktoré sa odohrajú roku 2024. Santini dodá talianskemu národnému tímu všetky tréningové aj pretekárske oblečenie pre všetky tri disciplíny.